Wybielanie zębów węglem aktywnym. Czy to działa?

Mycie zębów węglem aktywnym w ostatnim czasie stało się bardzo modne. Skąd wynika popularność tej metody wybielania? Z tego, że po prostu jest ona skuteczna i tania! Teraz nie trzeba już umawiać się na wizyty w gabinecie stomatologicznym, by przywrócić naturalny kolor szkliwu, wystarczy sięgnąć do natury, aby móc cieszyć się z hollywoodzkiego uśmiechu!

Węgiel aktywny – jak działa?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że ten składnik pozyskiwany np. z łupin orzecha koksowego, jak to ma miejsce w przypadku produktu Cocodentax, nie poprawia naturalnego koloru zębów. Ma on inne działanie, tzn. wykorzystuje się go po to, by zredukować przebarwienia szkliwa. Pomaga on wyeliminować osady z kawy, herbaty, wina czy innych zwyczajowo barwiących składników pokarmowych, ale tylko te, które nie zdążyły się jeszcze przerodzić na skutek mineralizacji w kamień (ten pomoże usunąć tylko zabieg higienizacyjny w gabinecie stomatologicznym, co zaleca się wykonywać min. raz do roku). Wybielanie to jednak nie jedyna zaleta stosowania tej metody. Węgiel aktywny ma również właściwości odświeżające, usuwa bowiem szkodliwe bakterie i toksyny znajdujące się w jamie ustnej.

Wybielanie naturalnymi sposobami

Wiele osób słysząc o skuteczności tej metody decyduje się na robienie past z węgla aktywnego dostępnego w aptece. Ale warto tu zaznaczyć, że nie jest to najbezpieczniejszy sposób na wybielanie przebarwień, gdyż jego drobinki, zbyt silnie wcierane przy szczotkowaniu, mogą trwale uszkodzić szkliwo. Lepiej zdecydować się na gotowe produkty, które przeszły ścisłe kontrole i testy. Cocodentax ma postać drobnego proszku, który wcierany w zęby nie ingeruje w żaden sposób w strukturę szkliwa. Jego zaletą jest również to, że nie pochłania cennych minerałów występujących naturalnie w jamie ustnej i utrzymujących jej prawidłową florę bakteryjną. Jest zatem całkowicie bezpieczny dla zębów.

Jak stosować Cocodentax?

Wybielanie zębów węglem aktywnym Cocodentax jest niezwykle proste. Wystarczy zanurzyć szczoteczkę w słoiczku z proszkiem, a następnie przystąpić do szczotkowania. Po jego zakończeniu warto pozostawić produkt na szkliwie jeszcze prze minutę - w ten sposób osiągnie się najlepsze rezultaty. Na sam koniec należy wypłukać usta i umyć zęby tradycyjną pastą.