Dlaczego warto korzystać z pasty naturalnej?

Prawidłowa - i świadoma - higiena jamy ustnej to pierwszy krok do zachowania zębów w dobrej kondycji na długo. Wiele osób zaczyna sobie dziś zdawać sprawę z tego, że produkty, które oferują nam różne firmy, nie zawsze są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Dotyczy to również past do zębów. Dziś opowiemy o tym, dlaczego warto stosować te naturalne zamiast tradycyjnych wyrobów.

Naturalne pasty do zębów vs. klasyczne produkty

Pewnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między organicznymi produktami a tymi sprzedawanymi w różnych marketach i drogeriach. Odpowiedź jest bardzo prosta: skład. W naturalnych pastach do zębów nie uświadczysz żadnych sztucznych, nierzadko budzących wiele kontrowersji substancji, w tym przede wszystkim fluoru, którego przedawkowanie może doprowadzić do ostrego zatrucia lub wykształcenia się fluorozy, czyli schorzenia uszkadzającego szkliwo, a w następnej kolejności i nerwy. Nie ma w nich również barwników, konserwantów, substancji ścierających i pieniących, jak SLS, oraz rakotwórczego dwutlenku tytanu. Co zatem się w nich zawiera? Szereg organicznych składników, które delikatnie dbają o prawidłową higienę jamy ustnej.

Roślinne wyciągi w trosce o zdrowe zęby

Pasty naturalne mają formułę opartą na roślinnych wyciągach. Do najpopularniejszych należy zdecydowanie olej kokosowy, który, regularnie stosowany, usuwa osad ze szkliwa prowadząc do jego wybielenia, ma również właściwości przeciwzapalne. W składzie mogą się znaleźć ponadto m.in. odświeżający oddech wyciąg z mięty czy działający przeciwbakteryjnie ekstrakt z eukaliptusa. Jeśli chodzi o produkty wybielające, to będą one zawierały węgiel aktywny pomagający przywrócić szkliwu bielszy odcień.

Produkty, które działają w sposób bezpieczny

Popularność organicznych past do zębów wynika nie tylko z faktu, że zawierają one naturalne składniki, ich zaletą jest również sposób działania. Są one zdecydowane mniej agresywne dla szkliwa, gdyż nie zawierają substancji ścierających. Mają formułę bogatą w minerały oraz cenne składniki, które, co istotne, uwalniają się stopniowo, zapewniając tym samym ochronę - również przed próchnicą - na dłużej. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, mogą więc być stosowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Powinny je używać zwłaszcza osoby borykające się ze stanami zapalnymi, krwawieniem dziąseł lub nadwrażliwością zębów, gdyż zawarte w pastach naturalnych składniki wykazują działanie łagodzące, antyseptyczne, przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne.