Mycie zębów węglem aktywnym - jak to robić poprawnie?

Wielu z nas marzy o hollywoodzkim uśmiechu, a ilość produktów wybielających dostępnych na rynku bez wątpienia te marzenia podsyca. Zanim jednak zaczniesz stosować którąkolwiek z metod, warto poświęcić chwilę, aby nieco głębiej poznać jej korzyści, ewentualne zagrożenia oraz przede wszystkim właściwy sposób użycia. Dowiedz się więcej na temat mycia zębów węglem aktywnym — jak to robić poprawnie, na co uważać oraz kiedy możesz się spodziewać pierwszych efektów.

Węgiel aktywny — jak poprawnie myć zęby?

Ta metoda wybielania zębów znajduje uznanie u stale u stale rosnącego grona użytkowników. Dlaczego jest tak popularna? Większość osób z pewnością przekonuje prostota, a nie bez znaczenia jest również niski koszt oraz fakt, że składnik ten jest w stu procentach naturalny. Jednocześnie warto pamiętać, że pojedyncze mycie nie przyniesie żadnych spektakularnych efektów. Niezwykle istotna jest tutaj systematyczność.

Jak właściwie działa węgiel aktywny? Nieregularna struktura substancji (także na poziomie atomowym) sprawia, że wszelkiego typu lekkie osady — np. z kawy, herbaty czy czerwonego wina — usuwane są mechanicznie. Dodatkową zaletą jest również działanie antybakteryjne.

Korzystając z węgla aktywnego warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • myj zęby rano i wieczorem — kuracja nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli środek będzie stosowany zbyt rzadko,
  • używaj także zwykłej pasty — zwykła pasta uzupełni działanie tego typu środków, zapewniając kompleksową higienę jamy ustnej (m.in. dzięki zawartości fluoru),
  • szczotkuj delikatnie — struktura odpowiedzialna za usuwanie osadów może również doprowadzić do uszkodzenia szkliwa w przypadku zbyt dużego nacisku; po zakończeniu szczotkowania odczekaj 2 minuty przed wypłukaniem ust.

Kiedy możesz spodziewać się efektów? Aby kuracja przyniosła zauważalne skutki zaleca się przynajmniej 2 miesiące systematycznego mycia zębów węglem aktywnym. Warto jednak zaznaczyć, że jest to kwestia wysoce indywidualna, a nie wszystkie przebarwienia mają swoją przyczynę w osadzie i zanieczyszczeniach płytki. Równie istotna jest tutaj właściwa dieta, stan zdrowia oraz uwarunkowania genetyczne.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie internetowej!