Czy naturalna pasta do zębów jest skuteczna?

Moda na ekologiczne produkty trwa. Coraz częściej konsumenci wybierają takie wyroby, które nie zawierają w sobie żadnych sztucznych substancji, barwników ani konserwantów, chcąc w ten sposób zadbać o swoje zdrowie. Czy i w przypadku higieny jamy ustnej można sięgnąć po naturalne pasty do zębów? Oczywiście, że tak! Taka pielęgnacja będzie równie skuteczna, co w przypadku tradycyjnych wyrobów!

Naturalna pasta do zębów, czyli jaka?

To produkt, który nie zawiera w swoim składzie żadnych sztucznych komponentów, jak dwutlenek tytanu, barwniki, konserwanty czy odpowiedzialny za pienienie SLS, tak często spotykane w tradycyjnych wyrobach, brak w nim również fluoru. Powstaje on przede wszystkim na bazie roślinnych wyciągów i olejków, np. mięty, eukaliptusa czy kokosa, nierzadko w recepturze występuje także węgiel aktywny. Dzięki tym starannie dobranym substancjom pielęgnacja uzębienia jest nie tylko ekologiczna, ale przede wszystkim skuteczna.

Moc pochodząca z natury

Wegańskie pasty do zębów, jak Cocodentax, pomimo tego, że nie mają fluoru ani innych sztucznych dodatków, wykazują dużą skuteczność w higienie jamy ustnej. Jest to możliwe dzięki starannie opracowanym recepturom bazującym na starożytnych formułach przetestowanych na przestrzeni wieków w różnych zakątkach świata. W ich składzie mogą się znaleźć różne składniki. W naturalnych pastach Cocodentax bazę stanowi olej koksowy wykazujący, dzięki obecności kwasu laurynowego i karponowego, działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne. Ma on jeszcze jedną właściwość - pomaga wybielić szkliwo i oczyścić je z osadów oraz kamienia. Innym skutecznie działającym składnikiem jest olejek z mięty mający, poza oczywiście odświeżaniem oddechu, działanie przeciwzapalne, łagodzi on również podrażnienia. Z kolei olejek eukaliptusowy posiada właściwości antyseptyczne, produkty go zawierające są polecane osobom borykającym się ze zmianami w obrębie błon śluzowych jamy ustnej, jak afty czy nadżerki. W wegańskich pastach do zębów spotkać można ponadto węgiel aktywny, który wykazuje dużą skuteczność w wybielaniu szkliwa. A zatem jeśli chcesz zadbać w sposób kompleksowy o higienę jamy ustnej bez obaw o wpływ na organizm różnych chemicznych związków wybierz produkty naturalne!