Bielsze białe zęby na wiosnę - naturalne wybielanie zębów

Choć olśniewający uśmiech leży w sferze marzeń większości osób, nie każdy do końca wie, jak do niego dążyć oraz które z metod najlepiej sprawdzą się w konkretnym przypadku. Rynek dostarcza całej gamy rozwiązań, co może okazać się przytłaczające dla użytkownika, który dopiero zapoznaje się z tematem, szukając przy tym własnej drogi. Według nas, najlepsze sposoby to często te najprostsze — w tym przypadku chodzi natomiast o te dostarczane prze samą przyrodę (jak choćby płukanie ust olejem czy węgiel aktywny). Dlatego właśnie poniżej przyjrzymy się naturalnym metodom wybielania zębów.

Naturalne wybielanie zębów — co to właściwie oznacza?

Co właściwie kryje się pod tym określeniem? Intuicja podpowiada, że chodzi o zabiegi przeprowadzane “domowymi” sposobami, bez użycia środków o bogatym składzie chemicznym czy też nieco bardziej zaawansowanych urządzeń i akcesoriów (jak choćby nakładki czy lampy LED). Choć ta definicja ma w sobie sporo prawdy, nie jest do końca precyzyjna. Naturalne wybielanie zębów obejmuje oczywiście substancje (głównie spożywcze), które znajdziesz w każdej spiżarce, nie wyklucza jednak specjalistycznych środków dostępnych w dystrybucji (jak oleje do płukania ust czy preparaty na bazie węgla aktywnego). Różnicę robi tutaj organiczny charakter oraz prosta forma tych produktów.

Definicję mamy więc za sobą. Na jakie konkretnie metody warto natomiast zwrócić uwagę? Zacznijmy od tych produktów, które z pewnością znajdziesz we własnej kuchni. Począwszy od sody oczyszczonej i zwykłej soli kuchennej, aż po kurkumę, ocet jabłkowy czy skórki owoców — choć bez wątpienia wykazują one działanie antybakteryjne, to jednocześnie stwarzają ryzyko uszkodzenia szkliwa, dlatego zastanów się dobrze przed ich wykorzystaniem. Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją będą produkty przygotowane z myślą o pielęgnacji jamy ustnej, jak choćby płyn do płukania ust na bazie oleju kokosowego dostępny w naszej ofercie czy środki z węglem aktywnym (o którym za chwilę).

Węgiel aktywny — wybielanie zębów w wersji naturalnej

Dlaczego węgiel aktywny (mimo swojego koloru) sprawdza się podczas wybielania zębów? Kluczowym czynnikiem jest tutaj jego struktura — porowata budowa pomaga wiązać wszelkiego typu osady i zanieczyszczenia szkliwa, takie jak kwasy, toksyny roślinne, związki zapachowe czy też garbniki (związki pochodzenia roślinnego barwiące płytkę, zawarte chociażby w kawie czy herbacie). Jeśli zmagasz się z przebarwieniami wynikającymi z diety i trybu życia (wspomniane już kawa i herbata, lecz także czerwone wino, słodkie napoje i soki, jak również papierosy), preparaty na bazie tej substancji poradzą sobie doskonale. Pamiętaj jednak, że naturalne metody — jak chociażby płukanie ust olejem czy właśnie węgiel aktywny — nie zastąpią właściwej terapii w momencie, gdy problem ma podłoże chorobowe.

Zalety węgla aktywnego w kontekście wybielania zębów są następujące:

  • jest łagodny i nie demineralizuje szkliwa — nie wiąże minerałów wapnia i magnezu,
  • działa delikatnie i jest odpowiedni dla zębów z nadwrażliwością,
  • nie niszczy szkliwa,
  • jest w stu procentach organiczny i nietoksyczny.

Naturalne wybielanie zębów — produkty do higieny i oleje do płukania ust

Wiesz już nieco więcej o naturalnych sposobach na zdrowy uśmiech, przejdźmy zatem do konkretów. Jakie produkty do wybielania zębów warto wybrać? Polecamy szczególnie preparaty z węglem aktywnym CocoDentax, które znajdziesz w ramach oferty naszego sklepu internetowego. Poza klasycznym proszkiem do pielęgnacji znajdziesz tam również miętową pastę, bogatą w naturalne minerały i o niepieniącej formule. Na uwagę zasługuje także miętowy płyn do płukania ust z olejem kokosowym, który nie zawiera alkoholu.

Płukanie ust olejem i węgiel aktywny — postaw na naturalne wybielanie zębów

Naturalne sposoby na wybielanie zębów to dobry pierwszy krok dla osób, które chcą niskim kosztem poprawić stan swojego szkliwa. Wybierając organiczne preparaty na bazie węgla aktywnego oraz płyny do płukania ust z olejem kokosowym możesz złagodzić przebarwienia powstałe w wyniku diety oraz stylu życia. Sprawdź pozostałe artykuły na naszej stronie internetowej po jeszcze więcej porad i wskazówek!